Zespół Szkół i Placówek nr 1 w Bydgoszczy

im. I Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki

Samorząd klas I-III

 

INFORMACJE NT. DZIAŁALNOŚCI MAŁEGO SAMORZĄDU

(pobierz)

 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU (DBI)

 

Parę dni temu obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, który ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych. Nasi uczniowie po feriach pełni zapału postanowili podjąć pewne działania. Na początku odwiedzili stronę www.sieciaki.pl z której dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Na zajęciach komputerowych wykonywali plakaty, oglądali prezentacje, kolorowali postacie ulubionych sieciaków,  brali udział w klasowych konkursach dotyczących bezpieczeństwa w Internecie.

 

Mały Samorząd przygotował plakaty, a na holu wykonał gazetkę pt. „Baw się bezpiecznie w Internecie”. Podsumowaniem naszej pracy było zdobycie plakietki –„ Wiem co to znaczy DBI” Trzeba przyznać, że mamy zdolnych uczniów!!

 

 

 

 

 

 

 

30 stycznia - 10 luty 2017 r. Ferie Zimowe

Z okazji zbliżających się ferii zimowych Mały Samorząd przygotował dla uczniów klas O-III gazetkę wykonaną technologią komputerową (pobierz),

w której zostały zawarte informacje, zadania i zagadki na temat bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Wszystkim uczniom życzymy udanych, bezpiecznych ferii.

 

Pomóżmy Jeżom - PODZIĘKOWANIA

 

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości. 

W naszej szkole „Dzień Życzliwości” obchodziliśmy po raz pierwszy. Ten dzień obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Przygotowania do tego wyjątkowego dnia trwały kilka dni.

W związku z tym dniem członkowie Małego Samorządu przygotowali krótki apel na którym przedstawili  kilka wierszowanych wskazówek na temat jak być życzliwym i co to znaczy być takim człowiekiem?

 

Udekorowali również drzwi sal lekcyjnych kolorowymi napisami zachęcającymi do okazywania sobie wzajemnej życzliwości.

W ten sposób powstała „Szkolna aleja życzliwości”.

 

 

 

Na tablicy grupy Pacholąt została przygotowana piękna okolicznościowa gazetka. 

 

 

Wszystkie klasy przygotowały „Klasowe łańcuchy życzliwości”, które udekorowały korytarze naszej szkoły.

 

 

 

 

Z okazji tego święta wiele radości sprawiło dzieciom wzajemne obdarowywanie się własnoręcznie wykonanymi „Orderami życzliwości”.

 

 

Za swoje dobre serce i życzliwość ordery otrzymali wszyscy pracownicy naszej szkoły.

 

Mamy nadzieję, że to święto na stałe wpisze się w kalendarz naszych szkolnych uroczystości. Następny Dzień Życzliwości dopiero za rok, ale mamy nadzieję,
że choć cząstka jego zostanie w naszych sercach przez długi czas
.