Zespół Szkół i Placówek nr 1 w Bydgoszczy

im. I Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki

KRONIKA WYDARZEŃ SPORTOWYCH 2013/2014

IV Turniej ORLIKA

W naszej szkole zorganizowaliśmy eliminacje gminne i wojewódzkie IV Turnieju ORLIKA o Puchar Premiera Donalda Tuska. Rozdaliśmy 160 koszulek….. frekwencja dopisała

Chłopcy 12 – 13 lat awansowali do eliminacji wojewódzkich turnieju.

 

 

 


WIOSENNA EDYCJA CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

Jak co roku uczniowie z naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem walczyli na arenie lekkoatletycznej podczas Czwartków LA. Skakaliśmy, biegaliśmy i rzucaliśmy!!! Naszą szkolę reprezentowało ponad 20 uczniów….

Nagrody zdobywali: Michał Mirecki i Damian Zawieruszyński w skoku w dal i biegu na 60m, Patryk Stachowicz, Szymon Kufel, Jakub Stachowski, Damian Urbański, Julia Krupińska, Jagoda Kwiatkowska w rzucie piłeczką palantową, Wiktoria Kasprzak w biegu na 600m, Agnieszka Paluch, Paulina Pawlik, Oliwier Kuciński w skoku wzwyż…..

Więcej wyników na www.woronin.pl

  

 

 


MISTRZOSTWA BYDGOSZCZY W PIŁCE NOŻNEJ

 

CHŁOPCÓW

….udział w eliminacjach

DZIEWCZĄT

V miejsce w finale miejskim

W składzie: Olga Klomfas, Marta Dorosz, Klaudia Wutkowska, Wiktoria Konzorska, Agnieszka Paluch, Sandra Łączna, Paulina Pawlik, Ola Minikowska,

 

 


INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO

ZAWISZA – SZTAFETY 4 X 100m

Na inaugurację sportowego roku szkolnego wystartowaliśmy w sztafetach 4x100m w kategorii dziewcząt i chłopców.

Reprezentacja dziewcząt:

Agnieszka Paluch, Kamila Paluch, Paulina Pawlik, Malwina Babiżewska

Reprezentacja chłopców:

Patryk Bońdos, Michał Mirecki, Bartek Mućko, Damian Zawieruszyński, Maciej Truszczyński

Nasz sukces to

IV miejsce w Finale Miejskim sztafety chłopców

 


NASZĄ SZKOŁĘ ODWIEDZIŁA MINISTER SPORTU

PANI JOANNA MUCHA

Promując akcję „STOP ZWOLNIENIOM Z WF” naszą szkołę odwiedziła Minister Sportu pani Joanna Mucha. Pani Minister obejrzała lekcję wychowania fizycznego, w której główną rolę odegrali chłopcy z klasy 5b. Pani Minister rozdała mnóstwo autografów, pozowała do zdjęć i rozmawiała z nauczycielami na temat sprawności fizycznej uczniów szkoły podstawowej oraz potrzeb wynikających z pracy w szkole.

 

 

 


SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Jak co roku w Dolinie śmierci w bydgoskim Fordonie odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe na dystansie

Dziewczęta 8 x 600m

Chłopcy 8 x 1000m

…..ciężko było, ale dobiegliśmy

Naszą szkolę reprezentowali:

Natalia Falkowska, Malwina Babiżewska, Alicja Gruszczyńska, Marta Pawlik, Marta Dorosz, Wiktoria Drewniak, Zosia Mytlewska, Marysia Wiśniewska, Tymon Cioczek, Szymon Kufel, Jan Kucinski, Marcin Kulik, Kacper Lipiński, Bartek Mućko, Sebastian Laskowski, Kamil……., Dorian Żarna

 

 


MŁODZIEŻOWY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

 

…by uczcić Narodowe Święto Niepodległości wzięliśmy udział w biegu przełajowym, który jak co roku odbył się w lasku na Błoniu.

 

Było nas 79 i zdobyliśmy nagrodę dla najliczniejszej reprezentacji.

 

Drużynowo zajęliśmy II miejsce!!!

 indywidualnie……

 

Hubert Raczkowiak – II miejsce kat. chłopcy klasa 4

Wiktoria Kasprzak – II miejsce kat. dziewczęta klasa 5

Marcin Kulik – I miejsce kat. chłopcy klasa 6

Bartek Mućko – III miejsce kat. chłopcy klasa 6

 

 


MISTRZOSTWA BYDGOSZCZY W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

… zagraliśmy po raz pierwszy….

i zajęliśmy VI miejsce w składzie:

Bartek Mućko, Szymon Kufel , Gracjan Wiśniewski, Mateusz Ojrzanowski, Miłosz Skolmowski, Kajetan Orłowski,  Jakub Stachowski, Michał Mirecki, Damian Zawieruszyński

 

 

 


 

INDYWIDUALNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

 

 

 CHŁOPCÓW

…Jakub Stachowski i Daniel Menka

I DZIEWCZĄT

Paulina Pawlik i Olga Klomfas

  

 

 


MISTRZOSTWA BYDGOSZCZY W UNIHOKEJU

CHŁOPCÓW

…udział w eliminacjach

 

DZIEWCZĄT

II miejsce w finale miejskim!!!!

Autorkami tego sukcesu są:

Kamila Paluch, Klaudia Wutkowska, Zosia Mytlewska, Klaudia Lewandowska, Magda Kaczmarek, Jagoda Kwiatkowska, Klaudia Kozłowska, Marcelina Śliwa, Wiktoria Grzelaczyk, Agnieszka Paluch, Ola Manikowska

 

 


MŁODY PEDROS CUP

 

Z okazji 10 – lecia mitingu lekkoatletycznego Pedros Cup, dla uczniów szkół podstawowych z naszego miasta zorganizowano zawody Młody Pedros Cup.

Gośćmi honorowymi, a zarazem gospodarzami zawodów byli Artur Partyka, niegdyś skoczek wzwyż – mistrz olimpijski oraz Paweł Czapiewski medalista mistrzostw świata.

 

Drużyna startowała w skoku wzwyż, rzucie piłka lekarską oraz 4 – minutowym biegu długim.

 

 

Indywidualnie uczniowie startowali w biegu 3 x 10m.

 

Adam Sienko i Eryk Janczuk awansowali indywidualnie w biegu na 30 m i reprezentowali naszą szkołę w finale na Łuczniczce.

 

 

 


DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA BYDGOSZCZY W TENISIE STOŁOWYM

DZIEWCZĄT

…udział reprezentacji szkoły w składzie: Olga Klomfas i Paulina Pawlik

CHŁOPCÓW

 

I MIEJSCE w składzie Bartek Sokalski i Jakub Stachowski

W marcu chłopcy wystartowali w Finale Wojewódzkim, w którym, po zaciętej walce zajęli VII miejsce!!!!

 

TURNIEJ KLAS III

„ZE SPORTEM NA TY”

… udział reprezentacji klas III

 

 


MISTRZOSTWA BYDGOSZCZY W PIŁCE HALOWEJ DZIEWCZĄT

 

…udział reprezentacji w składzie: Jagoda Kwiatkowska, Klaudia Wutkowska, Wiktoria Konzorska, Klaudia Lewandowska, Magdalena Kaczmarek, Kamila Paluch, Alicja Heldt, Weronika Frejter, Luiza Knapik

 

 


WALKA O BIAŁEGO MISIA

  

25 lutego rozpoczęliśmy zmagania w turnieju gier i zabaw „Biały Miś”. W pierwszym etapie naszymi sportowymi rywalami były: SP 16, SP 61, SP 45. Walka była zacięta do samego końca…. www.pomorska.pl

Awansowaliśmy do półfinału, który rozegrany został w środę 5 marca w SP 48, która obok SP 63 stanęła z nami do walki. Tym razem… musieliśmy uznać wyższość naszych rywali. Zajęliśmy III miejsce i na tym zakończyliśmy swój udział w tej edycji Białego Misia. Ale za rok…. znów powalczymy!!!

 

 

 

Naszą szkołę reprezentowali:

KLASA II

Kaja Zwolińska, Aleksandra Bajek, Zuzanna Błaszczak, Vanessa Meldo, Martyna Psuty, Karolina Meler,  Filip Mirzejewski, Jan Mikołajczak, Jędrzej Mikołajczak, Karol Piekarz, Olivier Przybysz, Kamil Szyszkowski, Damian Talkowski, Filip Waliszewski, Michał Mondrach, Fabian Maćkiewicz

KLASA III

Wiktoria Górecka, Zuzanna Raczkowiak, Julia Trafny, Kinga Ramus, Paulina Dodek, Oliwia Łukawska, Wiktoria Piwowarska, Bartosz Brzuska, Daniel Domagała, Szymon Kulczyński, Adam Nowacki, Michał Sikora, Karol Kowalik, Bartosz Jakubowski, Jan Libera, Oliwia P…

KLASA IV DZIEWCZĘTA

Dominika Głaz, Julia Krupińska, Julia Mantaj, Weronika Zakrzewska, Luiza Knapik, Julia Zielińska, Maja Wołodko, Roksana Kamzelewska, Martyna Trojnar, Klaudia Maćkowska

  

KLASA IV CHŁOPCY

Jakub Tadrowski, Hubert Zakrzewski, Piotr Przymus, Hubert Raczkowiak, Kamil Cieślak, Eryk Janczuk, Paweł Kulik, Adam Sienko, Szymon Sobczak, Mateusz Wdzięczny, Paweł Sobczyk

 

KLASA V DZIEWCZĘTA

Klaudia Wutkowska, Kamila Paluch, Zofia Mytlewska, Magdalena Kaczmarek, Natalia Falkowska, Marta Pawlik, Alicja Heldt, Klaudia Lewandowska, Wiktoria Grzelaczyk, Marcelina Śliwa

 

KLASA V CHŁOPCY

Mateusz Kwidziński, Kamil Silezin, Tymon Cioczek, Szymon Matuszczak, Jakub Abramuk, Mateusz Jaskólski, Oliwier Kokociński, Jakub Ogrodowicz, Krystian Ozorowski, Daniel Menka, Norbert Sobczyński, Piotr Grajewski

 

 

Opiekunowie:

Klaudia Öztürk, Aleksandra Kempińska, Katarzyna Zielińska, Agnieszka Garstecka

 

 

 


MISTRZOSTWA BYDGOSZCZY W HALÓWCE CHŁOPCÓW

…nasza reprezentacja…

Oliwier Kokociński, Hubert Zakrzewski, Adam Sienko, Jakub Tadrowski, Szymon Rybacki, Paweł Sobczyk, Piotr Przymus, Kacper Głogowski, Eryk Janczuk, Hubert Raczkowiak, Szymon Sobczak, Mateusz Jaskólski

Po ciężkiej walce awansowaliśmy do półfinału…12 najlepszych szkół w Bydgoszczy zmierzy się o finał…

 

 


INAUGURACJA CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

BYDGOSZCZ KWIECIEŃ 2014’

Do Bydgoszczy przyjechali główni organizatorzy Czwartków Lekkoatletycznych z panem Marianem Woroninem na czele. My tez tam byliśmy i godnie reprezentowaliśmy nasza szkołę.

W zawodach tych biorą udział uczniowie ze szkół podstawowych startując w trzech kategoriach wiekowych: klasa 4, klasa 5, klasa 6 z podziałem na dziewczęta i chłopców. Każdy może startować w dwóch konkurencjach, jednej biegowej i jednej technicznej. Najlepsi z najlepszych reprezentują nasze miasto w finale ogólnopolskim, który w tym roku po raz trzeci odbędzie się w Łodzi w dniach 20 – 22.06.2014r.

Odnotowaliśmy już znamienne sukcesy w finale Ogólnopolskim:

Maciej Tajs – I m w skoku  w dal – 2008’

z rekordem Czwartków niepobitym do dziś – 5,64m

Maciej Tajs – II m  w biegu na 60m

Monika Przybył – I m w skoku wzwyż – 2012’

Zapraszamy na stronę www.woronin.pl

oraz do galerii zdjęć.

 


NA LEKKOATLETYCZNYM STADIONIE….

 

Maj to miesiąc zmagań lekkoatletycznych. Szkoły przygotowują się sumiennie, by wystartować w zawodach 4 – boju i 3 – boju lekkoatletycznego.

W tym roku mamy zamiar zaliczyć wszystkie te zawody, a jakie będą wyniki…. To się okaże….

 

15.05.2014r.

4 – bój LA chłopców

Naszą szkołę reprezentowali:

Marcin Kulik, Damian Zawieruszyński, Szymon Kufel, Patryk Bońdos, Szymon Grudziński, Michał Mirecki

Zajęliśmy VII miejsce!!!

 

16.05.2014r.

4 – bój LA dziewcząt

 

W składzie:

Paulina Pawlik, Kamila Paluch, Klaudia Wutkowska, Wiktoria Konzorska, Marta Dorosz, Agnieszka Paluch

Dziewczyny zajęły XII miejsce.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć….

 

19.05.2014r.

3 – bój LA dziewcząt

W składzie:

Julia Krupińska, Klaudia Maćkowska, Zuzanna Raczkowiak, Wiktoria Piwowarska, Antonina Kania, Oliwia Szczepańska

zajęły XIX miejsce.

 

20.05.2014r.

3- bój LA chłopców

IV miejsce

w składzie:

Jakub Tadrowski, Szymon Sobczak, Adam Sienko, Kamil Cieślak, Hubert Raczkowiak, Paweł Kulig

Gratulujemy!!!

Szczegóły na stronie www.mszs.bydgoszcz.pl

 

 


FINAŁ MIEJSKI CZWARTKI LA

22.05.2014r.

Na stadionie TKKF spotkali się najbardziej wytrwali i najlepsi lekkoatleci ze szkół podstawowych w Bydgoszczy, którzy wystartowali w Finale Miejskim Czwartków LA premiowanym udziałem w Finale ogólnopolski, który odbędzie się w Łodzi w dniach 20 – 22.06.2014r.

Z naszej szkoły wystartowało 15 uczniów. Kilkorgu  z nich udało się zdobyć medale:

 

Jagoda Kwiatkowska – II m w rzucie piłeczką palantową

 

  

Kamil Cieślak – II m w rzucie piłeczka palantową i II m w biegu na 60 m

 

  

Szymon Kufel – I miejsce w rzucie piłeczką palantową

 

 

Damian Zawieruszyński – I m w skoku w dal i Michał Mirecki II m w skoku w dal

 

 

 

Michał Mirecki – III m w biegu na 60 m

 

  

Nasza szkoła zajęła IV miejsce w klasyfikacji drużynowej

 

 

 

 


PIŁKA SIATKA MISTRZ

 

 

 

 …przy okazji zbliżających się Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn, które odbędą się we wrześniu 2014 roku w Polsce, dla dzieci szkół podstawowych zorganizowano  turniej sprawnościowy z elementami siatkówki. Liczył się spryt, umiejętności, wiedza, ale i szczęście….

 

 Nam się udało pokonać pierwszą przeszkodę …. SP 18 i SP 45 …

  

https://www.dropbox.com/sh/9w5im9pg51mall7/AADkb0cYeVJ0hIgn3RGF1l3va

 

…następne starcie 03.06.2014r. w SP 60…

 

https://www.dropbox.com/sh/fpzsihcih3b9fie/AABW7Fbd1RtNGWce-wuNhqoTa

 

…jesteśmy w półfinale…

 

 

 

 

 


MŁODZIEŻOWY BIEG ZWYCIĘSTWA

Jak co roku, w pięknym lasku na Błoniu, pobiegliśmy…

Po zwycięstwo!!!!

I m

drużynowo w klasyfikacji szkół podstawowych

Nagroda za najliczniejszą reprezentację

 

 

 

Indywidualnie

Marcin Kulik – I m – 1000m – klasa 6

Kacper Dornowski – III m – 1000m – klasa 6

Wiktoria Kasprzak – I m – 500m – klasa 5

Szymon Sobczak – II m – 400m – klasa 4

Kamil Cieślak – III m – 400m – klasa 4

 

 GRATULUJEMY!!!

 

 

 


VII OGÓLNOPOLSKI KONKURS
„RATUJEMY ŻYCIE”

Pierwszy etap konkursu odbył się on line.

Swoją wiedzą zabłysnęły Marta Pawlik, Alicja Czajkowska i Klaudia Lewandowska

Następnie w Szkole Podstawowej nr 34 w Opławcu uczestnicy konkursu, którzy awansowali do finału musieli zmierzyć się w praktycznym etapie – pozoracją wypadku.

Zaliczyliśmy udział….

 

 


BŁONIADA 2014

ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

 

 … fotograficzna relacja w galerii SPORT